Blog

Heykelsi Mobilyaları, İç Mimari Tasarımı, Profesyonel Fotoğraf ve Video çalışmaları ile kolektif  bir yapıya sahip,farklı disiplinler ve materyaller üzerinde çalışan,üretim yapan

tasarım stüdyosudur.

Mimarlık ,içmimari ,fotoğraf çekimi 

Ara
Mobilya fotoğraf çekimlerimizi markaların ihtiyaç duyduğu reklam ve ürün fotoğrafları yönünde gerçekleştirmekteyiz.

Mobilya fotoğraf çekimleri ; önceden oluşturulan konsept ve tasarımlar doğrultusunda gerçekleştirilmektedir.


Tasarımı belirlenen setlere ait kurgular mobilya fotoğraf çekimi sırasında ,programlanan çekim planına uygun kurgu, styling ve konsept dahilinde çekilmektedir.


Styling çalışmasını ise marka imajı, ürün konsept ve tasarım özelliği ,renk ve psikolojik algı ve çekim programının bütünü düşünülerek marka görsel imajıları oluşturulmaktadır.


Mobilya fotoğraf çekiminde styling çalışması çekim öncesi ; profesyonel iç mimar ekibimiz tarafından güncel tasarım trendlerine uygun , görsel algı özelliklerine göre şekil almaktadır.alem dergisi -artdesign
mobilya reklam fotoğrafı

Mobilya fotoğraf çekimi hizmetimiz;


-mobilya fotoğraf çekimi

-Profesyonel retouch hizmeti

-Fotoğraf çekimi styling hizmeti ;

-Konsept tasarım styling oluşumu

-Aksesuar tasarım styling çalışması

-İnsan öğesi

-styling tasarım çalışmaları hizmetilerini kapsamaktadır.


RAPSEL MOBİLYA | 2018-2021 KATALOG ÇEKİMLERİ

Mobilya fotoğraf çekimi sırasında profesyonel ekranlarda ön izleme yapılan kareler fotoğraf çekimi sonrasın da profesyonel retouch çalışması yapıldıktan sonra orijinal çalışma dosyaları halinde teslimi yapılmaktadır.Mobilya fotoğraf çekimi ile oluşan profesyonel kareleri


mobilya markaları ;


-reklam kampanyası


-medya ve pr malzemesi


-internet sitesi profesyonel mobilya reklam fotoğrafları


mobilya firması profesyonel reklam katalogu vb. hallerinde çeşitli mecralarda ürünün tasarım yüzü eskiyene kadar rahatlıkla kullanılmaktadır.Ekibimiz;


Mobilya Fotoğrafçısı


Mobilya Fotoğraf çekimi set styling oluşumu içmimar ekibimiz


Set ve ışık asistanlarıMARKA YÜZÜ VE MOBİLYA FOTOĞRAF ÇEKİMLERİNDE BİZİ TERCİH EDEN PARTNERLERİMİZE TEŞEKKÜR EDERİZ,


TEKRAR GÖRÜŞMEK ÜZERE,Güncelleme tarihi: 7 Ara 2021

‘’Kim olduğunuz,ne düşündüğünüz,ne hissettiğiniz,ne yaptığınız,neyi sevdiğiniz,odaklandığınız şeylerin toplamıdır’’¹mimarlık-içmimarlık-mobilya-fotoğrafçekimi
‘’Dikkatimizi neye veriyorsak dünyamız da onun bir sonucudur’’

‘’Dikkatimizi neye veriyorsak dünyamız da onun bir sonucudur’’³


Orta çağda taş işçilerinin meslekleri için söyledikleri şu söz var: ‘’ Biz ham kayalara çekiç sallayanlar,gözümüzün önüne daima katedralleri getirelim.’’ ²


Bu yazımda, iş hayatında 'odaklanmak' üzerine hap bilgileri bulacaksınız.


İş hayatı veya kendi yaşamımızda ne kadar derinlemesine ve ne kadar dolu dolu yaşıyoruz sorusuna gelin birlikte ufak ipuçlarıyla yanıt verelim.Hayatta ne olduğunuzdan ziyade hayata nereden ve nasıl baktığınız bizi biz yapan yegane temeldir.Derinlemesine yaşanan bir hayat,hem maddi hem de manevi yönden dolu dolu yaşanan bir hayattır.Bir işte çalışırken veya bir iş yaparken geçirilen vakit,boş geçirilen vakitlere göre çok daha hızlı akıp gider.Bu sebeple insanların kendilerini en iyi hissettikleri an, bir işe kaptırıp gittikleri andır.


Bunun sebebi zihnimizin bizi mücadeleye çağıran şeylerden hoşlanıyor oluşudur.


Olumlu olana odaklanma alışkanlığı,sürekli karşımıza çıkan bir sürü ufak tefek ve tatsız şeyi göz ardı edebilmemizi sağlar.

Daima ulaşılabilir olma;

‘’Daima ulaşılabilir olma dayatması’’ Her şeyi çabucak yapma zorunda olduğumuz hissidir.

Projeler için sürekli ve düzenli aralıklarla toplantı yapma alışkanlığı;

İnsanlar kendi program ve sorumluluklarını yapabilecekken, toplantıdan beklerler.


Yüksek kaliteli iş nasıl çıkar?

Çalışırken yoğunluğunuzu en yüksek düzeye çıkartmalısınız. Göreceksiniz ki harcadığınız zaman da bir o kadar azalacaktır.


Odaklanmayı kendi başınıza yapabileceğiniz gibi kolektif birliktelikleri de göz ardı etmemek gerekir.Taraflar birbirini derinleşme yönünde de teşvik ederler.Tek başına çalışma nazaran bu alternatif daha verimli olabilir fakat etrafınızda uçuşan fikirlerin dikkatinizi dağıtmanıza izin vermemelisiniz.

Aylaklık gerekli (midir)?


Aylaklığı insanın kendini şımartması,tatile çıkması ya da zaafı olarak göremeyiz; bedeniniz için D vitamini neyse beynimiz için de aylaklık odur,yani zaruridir ve D vitamini eksikliğinden kaynaklı kemik hastalıkları iskelet yapımızı nasıl deforme ediyorsa aylaklıktan mahrum kalan beynimiz de aynı şekilde zihinsel deformasyona uğrar.


Belki garip gelecek ama herhangi bir işi başarıyla yerine getirmek için aylaklık elzemdir.


Eve iş getirmemek


Gün içerisinde programladığınız gibi çalışdıysanız yeterince yorulmuşsunuz demektir.Uzayan işleri akşam vakti evden halletmem gerekiyor fikrinden uzaklaşın.Bu şekilde yapacağınız işlerin bir katkısı olmayacağı ve sizi ertesi gün daha yorgun yapacağını aklınızdan çıkartmayın.


Daha az çalışarak daha verimli olunur mu?


Size bir deneyden bahsedeceğim;

Ünlü yazılım şirketi Basecamp'ın yöneticileri, çalışma saatlerini azaltınca, sıradan bir çalışma haftasını şişiren fazla kilolardan kurtulmuş olduk.İşini gücünü halletmek için daha az vakti olduğunun bilincinde olan insan, zamanı daha kıymetli gördüğünden daha idareli kullanıyor ve bu da gayet iyi bir şey.Nihayetinde eften püften şeylere harcamıyorlar zamanlarını.

Daha az vakte sahip insanlar zamanlarını daha akıllıca kullanırlar.⁶

¹Gallagher ²Andrew Hunt ve David Thomas | The Pragmatic Programmer,pragmatik yazılımcı kitabından ³Gallagher ⁴Csikszentmihalyi Cal Nevport, 'Pür Dikkat',metropolis yayınları,2017 Cal Nevport, 'Pür Dikkat' ,metropolis yayınları,2017

Güncelleme tarihi: 7 Ara 2021


16 ekim 2018 tarihinde Marmara GSF İç mimarlık bölümü öğrencileri ile yaptığımız 'İç Mimarlık ve Mobilya Tasarımı İlişkisi' konuşmamdan alıntıdır.mobilyatasarımı-mimarlık-içmimarlık-fotoğraf-reklamfotoğrafı
İç mimarlık ve mobilya tasarımı farklı disiplinlermiş gibi görünse de birbirinden ayrılmayan ve birbirini tamamlayan 2 başrol oyuncusudur.

İÇ MİMARLIK VE MOBİLYA TASARIMI İLİŞKİSİ


İç mimarlık ve mobilya tasarımı farklı disiplinlermiş gibi görünse de birbirinden ayrılmayan ve birbirini tamamlayan 2 başrol oyuncusudur.


Ev tasarımı örneği ile devam edelim.Aksesuarına kadar herşeyini seçtiğiniz ve tasarladığınız bir hacim yaratırken mobilya tasarımının rolü çok büyüktür.


İthal ve yerli ürün satın alma haricinde özel olarak atölye ortamında ürettireceğiniz mobilyalar da vardır.


İşte burada mobilya tasarımının önemi ve mekanla ilişkisi devreye giriyor.


Eğer bir boşluk tasarlamıyor ve insaların yaşayacağı bir mekan yaratmaya çalışıyorsanız 4 duvar hiçbir şey ifade etmez.


İÇ MİMARLIK VE MOBİLYA TASARIM SÜRECİ


İç mimar olarak, konut yada ofislerin mekan tasarımı ile beraber kullanıcılar için mobilya tasarlayıp imalatlarını da yaptırmanız gereklidir.

Mekanlar tamamlanıp teslim edildiğinde müşterinin memnuniyeti, bu kadar fazla emeğin ve çok yönlü tasarım yapabilmenin önemini anlatır.

Bu süreçleri yaşarken iç mimarlığın farklı disiplinlerden beslendiği ve mobilya tasarımının vazgeçilmez bir unsur olduğu aklımızdan çıkmamalıdır.


''Doğayı inceleyin,doğayı sevin,doğaya yakın olun.Doğa sizi hayal kırıklığına uğratmaz''

Frank Lloyd Wright


MOBİLYA TASARIMI VEYA SATINALMA SÜRECİ


Mekanları yaratırken mobilyaların bir bölümünü ithal ve yerli mobilya firmalarından çözebilirsiniz fakat her yeni proje yeni mobilyalar demektir ve hayalinizi ürettirmeniz gerekir.


MOBİLYA TASARIMINDA TARZ YARATMAK


Kendini tanımak ve tarzını bulmak uzun ve zahmetli bir süreçtir.

Her tasarımcıda bu süreç farklı işleyecektir, Her bir birey farklıdır, kendine has özelliklerini ön planda tutarak farklılığı ve tarzını ortaya çıkartabilir.


TASARIMDA ÇIKIŞ KAYNAĞI


Kendini tanımanız,neler yapmayı sevdiğinizi keşfetmeniz ve nelerden etkilendiğiniz önemlidir.

Kendinizi ortaya koymanız ve bağımsız olmanız sizi ilerletecektir.

1
2